Her kan du se hvilke udstillinger jeg har været på, samt hvilke katte jeg har haft med og deres resultater.
 
Fermtidige show resultater kan ses HER
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
01-07-2017 Herning DK KorZhik´s Ethan 7 Nathalia Smits-Peelen CACIB
           
17-06-2017 Vejle DK KorZhik´s Ethan 9 Ali Wittich Soojarit CAC - Champion
           
14-05-2017 Most DK KorZhik´s Ethan 9 Petra Šnajdrová CAC, BIV hankat & NOM
13-05-2017 Most DK KorZhik´s Ethan 9 Laskowska-Malaga CAC, BIV total & BEST IN SHOW
           
30-04-2017 SWS Trondheim NO GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Anne Veland CAPS
           
02-04-2017 Århus GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Gerardo Fraga y Guzman CAPS
    DK KorZhik´s Ethan 11 Gerardo Fraga y Guzman EX1 & NOM
01-04-2017 Århus GIP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 4 Katia Pocci CAPS & NOM
    DK KorZhik´s Ethan 11 Katia Pocci EX1 & NOM
           
15-01-2017 Hørning SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Linda Knýová HP, BIV & NOM
14-01-2017 Hørning SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Yan Roca Folch HP & NOM
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 9 Juan José Martinez Vizcaino CAC & NOM
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
20-11-2016 Vorbasse IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 6 Dorota Szadurska CAGCIB
    DK KorZhik´s Ethan 12 Alexey Shchukin EX1
    DK KorZhik´s Final Fantasy 12 Alexey Shchukin EX2
19-11-2016 Vorbasse IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 6 Yan Roca Folch CAGPIB & NOM
    DK KorZhik´s Final Fantasy 12 Aina Hauge EX2
           
23-10-2016 Kolding DK KorZhik´s Miss Marple 9 Steph Bruin CAC - Champion
    DK KorZhik's F kuld   Martti Peltonen EX4
22-10-2016 Kolding DK KorZhik´s Miss Marple 9 Gerardo Fraga CAC
    DK KorZhik's F kuld   Britta Busse EX5
           
18-09-2016 Dorf Mecklenburg IC. DK Klokmose´s Slush Ice 5 Anne Paloluoma CAGCIB
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 9 Anne Paloluoma CAC
    DK KorZhik´s Miss Marple 9 M. Kudra CAC
17-09-2016 Dorf Mecklenburg IC. DK Klokmose´s Slush Ice 5 Helene Reiter CAGCIB
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 9 M. Kudra CAC
           
04-09-2016 Vamdrup DK KorZhik´s Miss Marple 9 Angelika Kneifel Farveflyttet, pga. for lidt hvidt.
03-09-2016 Vamdrup DK KorZhik´s Miss Marple 9 Martti Peltonen CAC & NOM
           
31-07-2016 Plzen IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 6 Eric Reijers CAGCIB & NOM
    DK KorZhik´s Miss Marple 11 Eric Reijers EX1
30-07-2017 Plzen IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700, DSM 6 Linda Knýová CAGPIB & NOM
    DK KorZhik´s Miss Marple 11 Linda Knýová EX1 & NOM
           
02-07-2016 Herning IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 6 Eric Reijers
BEST IN SHOW & DSM
Distinguished Show Merit
    DK KorZhik´s Miss Marple 11 Eric Reijers EX1
           
19-06-2016 Danish Open IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 6 Veikko Saarela CAGPIB
    DK KorZhik´s Miss Marple 11 Veikko Saarela BEST IN SHOW
18-06-2016 Danish Open IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 6 Dietmar Sagurski CAGPIB
    DK KorZhik´s Miss Marple 11 Dietmar Sagurski EX1 & NOM til Best in Breed
           
08-05-2016 Most IP. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 6 Petra Snajdrová BEST IN SHOW
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 11 Donatella Mastrangelo EX1
    DK KorZhik´s Miss Marple 12 Petra Snajdrová EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Detektiv kuld   Donatella Mastrangelo BEST IN SHOW
07-05-2016 Most PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 8 Nurit Pahl BEST IN SHOW
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 11 Gina Grob EX1
    DK KorZhik´s Miss Marple 12 Nurit Pahl
EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Detektiv kuld   Petra Snajdrová BEST IN SHOW
           
10-04-2016 Hedensted PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 8 Katia Pocci CAPIB & NOM
    PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 15   BEST IN SHOW
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Helene Lis BEST IN SHOW
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 11 Katia Pocci EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Miss Marple 12 Katia Pocci EX1
    DK KorZhik´s Detektiv kuld   Katia Pocci BEST IN SHOW
    DK KorZhik´s opdræt     BEST IN SHOW
09-04-2016 Hedensted PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 8 Yan Roca Folch CAPIB & NOM
    PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 15   BEST IN SHOW
    GIC. DK JeaTri´s Diamond Line 3 Donatella Mastrangelo  CACS & BIV & NOM
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Donatella Mastrangelo  HP
    IC. DK Klokmose´s Slush Ice 5 Donatella Mastrangelo  CAGCIB
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 11 Donatella Mastrangelo  EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Miss Marple 12 Yan Roca Folch  EX1
    DK KorZhik´s Detektiv kuld   Steven Jones  BEST IN SHOW
    DK KorZhik´s opdræt     BEST IN SHOW
           
20.03.2016 Grindsted PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 15   BEST IN SHOW
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Marie Westerlund HP, BIV & NOM
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 11 Marie Westerlund EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Miss Marple 12 Dieter Filler  EX1
    DK KorZhik´s Detektiv kuld   Hanne Sofie Sneum BEST IN SHOW
19-03-2016 Grindsted PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 10 Martti Peltonen CAP - Premier
    PR. SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 15   BEST IN SHOW
    SC. DK KorZhik´s Marikix  1 Marteinn Tausen HP
    (N) RGJ Cat`s Darmojed 11 Martti Peltonen EX1
    DK KorZhik´s Miss Marple 12 Martti Peltonen EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Detektiv kuld -- Marie Westerlund BEST IN SHOW
           
09.01.2016 Århus SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 10 Ad de Bruijn CAP
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Pia Nyrup HP & NOM
    IC. DK Klokmose´s Slush Ice 5 Ad de Bruijn CAGCIB
    Amelia ShonBob´s RU 9 Pia Nyrup CAC
09-01-2016 Århus  SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 10 Britta Busse CAP, NOM & BEST IN SHOW
    SC. DK KorZhik´s Marikix 1 Ad de Bruijn HP
    IC. DK Klokmose´s Slush Ice 5 Helene Reiter CAGCIB
    Amelia ShonBob´s RU 9 Britta Busse CAC
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
24-10-2015 World Show Malmø GIC. DK JeaTri´s Diamond Line 3 Alexey Shchukin CACS
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Alexey Shchukin CACS - Supreme Champion
    DK KorZhik´s Henri IV Dudognon 12 Alexey Shchukin EX2
           
06-09-2015 Ribe IC. DK JeaTri´s Diamond Line 5 Linda Knýová CAGCIB
    DK KorZhik´s Henri IV Dudognon 12 Linda Knýová EX1
    DK KorZhik´s Cognac kuld   Linda Knýová BEST IN SHOW
05-09-2015 Ribe IC. DK JeaTri´s Diamond Line 5 Yan Roca Folch CAGCIB & NOM
    DK KorZhik´s Henri IV Dudognon 12 Yan Roca Folch EX1
    DK KorZhik´s Camilla Frapin 12 Linda Knýová EX1 & NOM
           
30-08-2015 Karlovy Vary IC. DK JeaTri´s Diamond Line 5 Eric Reijers CAGCIB & NOM
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Ireneusz Pruchniak CACS
    Amelia ShonBob´s RU 11 Dietmar Sagurski EX1 
    DK KorZhik´s Henri IV Dudognon 12 Eric Reijers EX1
29-08-2015 Karlovy Vary IC. DK JeaTri´s Diamond Line 5 Ireneusz Pruchniak CAGCIB 
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Fabrice Calmes CACS
    Amelia ShonBob´s RU 11 Eric Reijers EX1 & BIV
    DK KorZhik´s Henri IV Dudognon 12 Ireneusz Pruchniak EX1
           
02-08-2015 Skien IC. DK JeaTri´s Diamond Line 5 Anne-Gro Edstrøm CAGCIB
01-08-2015 Skien IC. DK JeaTri´s Diamond Line 5 Stéphanie Serraï CAGCIB & NOM
    Amelia ShonBob´s RU 11 Olga Komissarova EX2
  Kurilean Bobtail Show IC. DK JeaTri´s Diamond Line   Sabine Drieling Best of Best - Best Tail -
Best female - Nr 1 af top 10
    Amelia ShonBob´s RU   Sabine Drieling nr 7 af top 10
           
20-06-2015 Vejle CH. DK JeaTri´s Diamond Line 7 Marie Westerlund CACIB - International Champion
    CH. DK KorZhik´s Blanche Fleur 7 Alexey Shchukin CACIB
           
10-05-2015 Most CH. DK JeaTri´s Diamond Line 7 Sebastian Pruchniak CACIB, NOM & BEST IN SHOW
    SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 - 1 Sebastian Pruchniak HP, NOM & BEST IN SHOW
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Gina Grob CACS, BIV & NOM
    CH. DK KorZhik´s Blanche Fleur 7 Gina Grob CACIB
09-05-2015 Most CH. DK JeaTri´s Diamond Line 7 Marina Vinkel CACIB, NOM & BEST IN SHOW 
    SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 - 1 Gina Grob HP, NOM & BEST IN SHOW 
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Eric Reijers CACS, BIV & NOM
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 9 Eric Reijers CAC
           
22-03-2015 Hedensted SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 1 Ad de Bruijn HP
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Dieter Filler CACS
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 9 Dieter Filler CAC
    Jacqueline du Domaine d’Ofélie 11 Dieter Filler EX1
21-03-2015 Hedensted SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 1 Dieter Filler HP, NOM & BOX
    GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Yan Roca Folch CACS
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 9 Yan Roca Folch CAC
    Jacqueline du Domaine d’Ofélie 11 Donnatella Mastrangelo EX1
           
11-01-2015 Brædstrup GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Helene Reiter CACS & NOM
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 11 Helene Reiter EX1, BIV, NOM & BEST IN SHOW
10-01-2015 Brædstrup GIC. DK KorZhik´s Marikix 3 Britta Busse CACS, BIV & NOM
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 11 Britta Busse EX1 & NOM
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
16-11-2014 Vissenbjerg SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 1 Juan José Martinez  Prize of Honour
    IC. DK KorZhik´s Marikix 5 Pia Nyrup  CAGCIB, NOM & BOX 
    DK KorZhik´s Black Hero 12 Eric Reijers  EX1
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 12 Pia Nyrup  EX1
15-11-2014 Vissenbjerg SC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 1 Pia Nyrup  Prize of Honour
    IC. DK KorZhik´s Marikix 5 Hanne Sofoe Sneum  CAGCIB
    DK KorZhik´s Black Hero 12 Pia Nyrup  EX1
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 12 Hanne Sofoe Sneum  BEST IN SHOW
           
25-10-2014 World Show i Prag GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Gianfranco Mantovani, CACS & Supreme Champion
    IC. DK KorZhik´s Marikix 5 Martti Peltonen CAGCIB
    IC. DK Klokmose´s Slush Ice 5 Nurit Pahl CAGCIB
           
19-10-2014 Kolding GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Alexey Shchukin CACS
    IC. DK KorZhik´s Marikix 5 Alexey Shchukin CAGCIB
    CH. DK Klokmose´s Slush Ice 7 Argia Laura Burani Ferrari CACIB - International champion
    DK KorZhik´s Black Hero 12 Argia Laura Burani Ferrari EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 12 Alexey Shchukin EX1 & BIV
18-10-2014 Kolding GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Hanne Sofie Sneum CACS
    IC. DK KorZhik´s Marikix 5 Olga Kamissarova CAGCIB, BIV, NOM & BEST IN SHOW 
    CH. DK Klokmose´s Slush Ice 7 Olga Kamissarova CACIB
    DK KorZhik´s Black Hero 12 Olga Kamissarova EX1 & NOM
    DK KorZhik´s Blanche Fleur 12 Olga Kamissarova EX 1
           
14-09-2014 Lübeck IC. DK KorZhik´s Marikix 5 Dieter Filler CAGCIB, NOM & BEST IN SHOW 
    CH. DK Klokmose´s Slush Ice 7 Ad De Bruijn CACIB
13-09-2014 Lübeck CH. DK KorZhik´s Marikix 7 Ad De Bruijn CACIB, NOM & BEST IN SHOW 
    DK Klokmose´s Slush Ice 9 Ursula Loose CAC & Champion
           
07-09-2014 Vorbasse GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Yan Roca Folch CACS & NOM
    CH. DK KorZhik´s Marikix 7 Yan Roca Folch CACIB
    DK Klokmose´s Slush Ice 9 Yan Roca Folch CAC
06-09-2014 Vorbasse GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Aina Hauge CACS
    CH. DK KorZhik´s Marikix 7 Louis Coste CACIB & BIV
    DK Klokmose´s Slush Ice 9 Aina Hauge CAC
           
05-07-2014 Herning GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Hanne Sofie Sneum CACS
    DK Klokmose´s Slush Ice 11 Hanne Sofie Sneum EX1, NOM & BEST IN SHOW
           
22-06-2014 Vrå GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Minna Krogh CACS
    DK KorZhik´s Marikix 9 Martti Peltonen CAC - Champion
21-06-2014 Vrå GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Vera Vasilieva CACS
    DK KorZhik´s Marikix 9 Vera Vasilieva CAC
           
30-03-2014 Hedensted GIC. Ch. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Steven Jones CACS
    DK KorZhik´s Marikix 9 Steven Jones CAC
29-03-2014 Hedensted GIC. Ch. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Yan Roca Folch CACS & NOM
           
12-01-2014 Brædstrup GIC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 3 Laura Boshoven-Scholten CACS & BEST IN SHOW
    DK KorZhik´s Marikix 11 Aina Hauge EX1, NOM & BEST IN SHOW
11-01-2014 Brædstrup IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700  5 Aina Hauge CAGCIB & NOM
    DK KorZhik´s Marikix 11 Laura Boshoven-Scholten EX1
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
17-11-2013 Hobro IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 5 Steven Jones CAGCIB
    DK KorZhik´s Marikix 11 Steven Jones EX2
16-11-2013 Hobro IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 5 Helene Lis CAGCIB og NOM
    DK KorZhik´s Marikix 11 Helene Lis EX1 - BIV
           
26-10-2013 World show Ålborg IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 5 Thea Friskovee CAGCIB
    DK KorZhik´s Marikix 12 Louis Coste EX1
           
01-09-2013 Vamdrup IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 2 Bobby Funk CAGCIB
    DK KorZhik´s Marikix 12 Hanne Sofie Sneum EX1 & NOM
31-08-2013 Vamdrup IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 5 Hanne Sofie Sneum  CAGCIB & NOM
    DK KorZhik´s Marikix 12 Bobby Funk EX1
           
06-07-2013 Herning IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 5 Pia Nyrup CAGCIB
    DK KorZhik´s Marikix 12 Hanne sofie sneum EX1
    DK KorZhik´s Fixfax 12 Hanne sofie sneum EX1
    DK KorZhik´s Miraculix 12 Pia Nyrup EX1
           
21-04-2013 Malmø IC. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 5 Francoise Dubois CAGCIB
20-04-2013 Malmø CH. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 7 Sabine Dreiling CACIB - International Champion
           
23-03-2013 Snejbjerg CH. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 7 Anne Veland CACIB & NOM
    CH. DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 7 Lone Lund CAACIB
           
16-03-2013 Fredericia DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 9 Linda Knyova CAC, NOM, BIS & BOB5
           
24-02-2013 Grömitz DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 9 Ad de Bruijn CAC
23-02-2013 Grömitz DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 9 Donnatella Mastrangelo CAC & NOM
           
13-01-2013 Brædstrup DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 11 Donnatella Mastrangelo EX1, NOM & BEST IN SHOW
           
Dato Sted Kat Kl. Dommer Resultat
21-10-2012 Årslev DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 11 Eric Reijers EX1
    Igorök der Schatz der Kurilen D 9 Eric Reijers CAC - Champion
20-10-2012 Årslev DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 11 Fabrice Calmes EX1 & NOM
    Igorök der Schatz der Kurilen D 9 Fabrice Calmes CAC
           
08-09-2012 Vamdrup DK JeaTri´s Feinwerkbau 2700 12 Linda Knyova EX1 & NOM
           
19-08-2012 Flensburg DK JeaTri´s Diamond Line 9 Jörgen Billing CAC - Champion
18-08-2012 Flensburg DK JeaTri´s Diamond Line 9 Marteinn Tausen CAC
           
14-01-2012 Herning DK JeaTri´s Diamond Line 9 Lotte Borch  CAC & NOM
    Igorök der Schatz der Kurilen D   Lotte Borch  CAC
           
21-04-2012 Frederiks, Karup DK JeaTri´s Diamond Line 11 Sirpa Lindelöf EX1 & NOM
           
01-04-2012 Fredericia DK JeaTri´s Diamond Line 11 Helene Lis EX1 - BIV
31-03-2012 Fredericia DK JeaTri´s Diamond Line 11 Steven Jones BIV - BEST IN SHOW
           
14-01-2012 Brædstrup DK JeaTri´s Diamond Line 12 Ad De Bruin EX2
Jeanette & Knud Erik | Vemb - Danmark | Tlf.: 21130318 | dkkurilean@gmail.com